Református bölcsőde létrehozása Dunavarsányon!

CímlapReformátus bölcsőde létrehozása Dunavarsányon!
CímlapReformátus bölcsőde létrehozása Dunavarsányon!

A beruházás előrehaladása

A februári ünnepélyes alapkő letétele óta a munkálatok az ütemtervnek megfelelően zajlanak. Április közepére elkészült a sávalap és a lemezalap, a kapcsolódó elektromos és gépészeti alapszerelések, a kukatároló és a vízóra akna alapjának betonozása, megkezdődtek a falazási munkálatok. Májusban befejeződött a tartófalak építése, elkészült a födém, valamint a födém feletti falazási munkák és a koszorú. Júniusban megkezdődött a tetőszerkezet készítése, a gépészeti és elektromos szerelés, valamint megtörtént az aljzat vízszigetelése, a homlokzati nyílászárók beépítése. Júliusban elkészült a tető faszerkezete és megkezdődött a cserepezés, befejeződött a padlószigetelés és a padlófűtés csövek elhelyezése, a redőnyök felszerelése és beállítása, valamint megkezdődött a tereprendezés, a parkolók, és a játszókert terepszintjének kialakítása. 

2024. július 23-án megtartott Bokréta ünnep keretében köszönte meg egyházközségünk építőknek az eddigi munkáját. Az ünnep apropója az volt, hogy az épület kivitelezése elérte annak legmagasabb pontját, vagyis elkészült a tetőszerkezet. A rendezvény keretében felkerült egy szalagokkal díszített bokréta az épület legmagasabb pontjára, rajta az alábbi igével:  1 Sámuel 7,12: "Az Úr segített el bennünket egészen idáig!" 

A kivitelezés jelenleg 60-65%-os készültségi fokot ért el, és továbbra is a tervezett ütemezésnek megfelelően halad.

 

 

 

 

 

 

 

  

Épül a sávalap! 2024.02.22. 

 

 

 

 

Református Bölcsőde Ünnepélyes alapkőletétel

Sajtóközlemény - Megkezdődött a Dunavarsányi Református Bölcsőde építése - 2024.02.11.

A Dunavarsányi Református Egyházközség a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz keretében az RRF-1.1.2-2021 kódszámú „Bölcsődei nevelés fejlesztése” című pályázati kiírás alapján támogatási kérelmet nyújtott be „Református bölcsőde létrehozása Dunavarsányon” című beruházás megvalósítására.

A Dunavarsány, Epres utca 860/2 hrsz-ú ingatlanon (amely közvetett önkormányzati tulajdonban áll) létesülő új bölcsőde épület a Dunavarsányi Református Egyházközség első önálló, saját fenntartású bölcsődei intézménye lesz. A projekt a kedvezményezett azon elhatározásához illeszkedik, hogy hitéleti tevékenységén túl intézmény-fenntartással is segítse a helyi lakosok boldogulását. Dunavarsány Budapest déli agglomerációjának egyik legdinamikusabban fejlődő települése, a három év alatti gyermekek létszáma folyamatosan növekszik. A projekt által létrejövő új bölcsődei férőhelyek hozzájárulnak az édesanyák munkavállalási lehetőségeihez, a munkaerőpiacra való visszatérésükhöz. A projekt keretében az épület kivitelezésén, valamint a játszóudvar megépítésén túl megvalósul a bölcsőde működéséhez szükséges eszközök, berendezések beszerzése is. Az eszközök kiválasztásánál elsődleges szempont, hogy a gyermekek igényeinek, fejlettségének és létszámának megfelelő játékok, eszközök kerüljenek beszerzésre az intézmény szakmai programjának, valamint a szakmai szervezetek ajánlásainak megfelelően. Az épület kivitelezésének befejezése, valamint a berendezések beszerzése 2024. október 15-ig várható, a működéshez szükséges engedélyek beszerzése, valamint a projekt zárása pedig 2024.december 31-ig.

A fejlesztés eredményeként egy korszerű, energiahatékony épület létesül majd, amely várhatóan 14 új munkahelyet teremt. A projektről bővebb információt a https://www.facebook.com/DunavarsanyiReformatusBolcsode oldalon olvashatnak. További információ kérhető: Dunavarsányi Református Egyházközség (36) 70 902 5015, www.dunavarsanyireformatusok.hu, https://www.facebook.com/dunavarsanyi.reformatusok

 

Református bölcsőde létrehozása Dunavarsányon!

 

A Dunavarsányi Református Egyházközség támogatást nyert a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz keretén belül egy négy csoportszobás bölcsőde építésére Dunavarsányon.

Az elnyert támogatás összege: 839 millió forint

A projekt fókuszában egy 56 férőhelyes, 4 csoportszobás bölcsőde megépítése áll, amelyhez kapcsolódóan az alábbi tevékenységek valósulnak meg:

  • bölcsődeépület és – udvar építési és kivitelezési terveinek elkészítése, engedélyeztetés,
  • közbeszerzési eljárás lebonyolítása,
  • kivitelezési munkák,
  • a bölcsőde üzemeltetéséhez szükséges berendezések és eszközök beszerzése,
  • játszóudvar kialakítása,
  • a használatba vételi engedély megszerzése, a bölcsődei szolgáltatás engedélyeztetése és nyilvántartásba vétele

A projekt eredményeként megkezdődhet a bölcsődei szakmai tevékenység, a várható befejezés 2024.12.31.

 

 

Tags: